Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
750 000 € 2 680 € / sq.m.
  • Area: 280 sq.m.
  • Plot Area: 17667 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 2
For Sale
3 675 000 € 4 680 € / sq.m.
  • Area: 786 sq.m.
  • Plot Area: 24000 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 5
For Sale
2 950 000 € 8 430 € / sq.m.
  • Area: 350 sq.m.
  • Plot Area: 9000 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 800 000 € 9 050 € / sq.m.
  • Area: 420 sq.m.
  • Plot Area: 86000 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 3
For Sale
2 230 000 € 2 870 € / sq.m.
  • Area: 777 sq.m.
  • Plot Area: 13861 sq.m.
  • Bedrooms: 8
  • Bathrooms: 6
For Sale
2 500 000 € 6 250 € / sq.m.
  • Area: 400 sq.m.
  • Plot Area: 25000 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
2 500 000 € 4 550 € / sq.m.
  • Area: 550 sq.m.
  • Plot Area: 21806 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
3 950 000 € 570 € / sq.m.
  • Area: 6911 sq.m.
  • Plot Area: 285000 sq.m.
  • Bedrooms: 10
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 650 000 € 7 160 € / sq.m.
  • Area: 510 sq.m.
  • Plot Area: 40000 sq.m.
  • Bedrooms: 8
  • Bathrooms: 7
For Sale
2 650 000 € 2 700 € / sq.m.
  • Area: 980 sq.m.
  • Plot Area: 16310 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 100 000 € 4 200 € / sq.m.
  • Area: 500 sq.m.
  • Plot Area: 7549 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 3
For Sale
500 000 € 2 500 € / sq.m.
  • Area: 200 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
10 200 000 € 8 610 € / sq.m.
  • Area: 1185 sq.m.
  • Plot Area: 50000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 4
For Sale
4 400 000 € 8 980 € / sq.m.
  • Area: 490 sq.m.
  • Plot Area: 13680 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 180 000 € 4 360 € / sq.m.
  • Area: 500 sq.m.
  • Plot Area: 2800 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 060 000 € 2 720 € / sq.m.

Fabulous house, Santa Cruz de la Palma, Canary Islands, Spain

Santa Cruz de la Palma, Canary Islands, Spain Details
  • Area: 390 sq.m.
  • Plot Area: 14000 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 4
For Sale
600 000 € 2 610 € / sq.m.

Magnificent house, Sant Andreu de Llavaneres, Catalunya, Spain

Sant Andreu de Llavaneres, Catalunya, Spain Details
  • Area: 230 sq.m.
  • Plot Area: 1185 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
610 000 € 1 360 € / sq.m.
  • Area: 450 sq.m.
  • Plot Area: 30750 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 4
For Sale
600 000 € 2 180 € / sq.m.
  • Area: 275 sq.m.
  • Plot Area: 1100 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 2
For Sale
1 900 000 € 2 750 € / sq.m.
  • Area: 690 sq.m.
  • Plot Area: 3000 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 4