Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
385 000 € 1 900 € / sq.m.
  • Area: 203 sq.m.
  • Plot Area: 370 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
375 000 € 3 570 € / sq.m.
  • Area: 105 sq.m.
  • Plot Area: 426 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
208 500 € 1 860 € / sq.m.
  • Area: 112 sq.m.
  • Plot Area: 170 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
249 900 € 1 970 € / sq.m.
  • Area: 127 sq.m.
  • Plot Area: 202 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
249 000 € 2 470 € / sq.m.
  • Area: 101 sq.m.
  • Plot Area: 200 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
1 199 000 € 2 740 € / sq.m.
  • Area: 438 sq.m.
  • Plot Area: 1500 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
999 000 € 2 270 € / sq.m.
  • Area: 441 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
1 499 000 € 3 510 € / sq.m.
  • Area: 427 sq.m.
  • Plot Area: 1543 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
153 000 € 1 720 € / sq.m.
  • Area: 89 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 2
  • Rooms: 3
For Sale
899 900 € 2 650 € / sq.m.

Fabulous villa, Moraira, Comunitat Valenciana, Spain

Moraira, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 340 sq.m.
  • Plot Area: 1000 ares
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 000 000 € 3 730 € / sq.m.
  • Area: 536 sq.m.
  • Plot Area: 5394 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
3 950 000 € 4 270 € / sq.m.
  • Area: 925 sq.m.
  • Plot Area: 4680 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
5 450 000 € 3 920 € / sq.m.
  • Area: 1390 sq.m.
  • Plot Area: 4975 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 899 000 € 4 560 € / sq.m.
  • Area: 416 sq.m.
  • Plot Area: 1377 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
700 000 € 2 800 € / sq.m.
  • Area: 250 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
  • Rooms: 4
For Sale
11 000 000 € 13 750 € / sq.m.
  • Area: 800 sq.m.
  • Plot Area: 2900 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 6
For Sale
280 000 € 1 300 € / sq.m.
  • Area: 216 sq.m.
  • Plot Area: 90 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3