Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
289 800 € 2 150 € / sq.m.
  • Area: 135 sq.m.
  • Plot Area: 225 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
199 000 € 3 020 € / sq.m.
  • Area: 66 sq.m.
  • Plot Area: 328 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 2
For Sale
325 000 € 1 810 € / sq.m.
  • Area: 180 sq.m.
  • Plot Area: 565 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
750 000 € 2 680 € / sq.m.
  • Area: 280 sq.m.
  • Plot Area: 1030 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 100 000 € 3 280 € / sq.m.

Gorgeous villa, Altea, Comunitat Valenciana, Spain

Altea, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 640 sq.m.
  • Plot Area: 1100 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 350 000 € 3 100 € / sq.m.
  • Area: 436 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
3 500 000 € 4 350 € / sq.m.
  • Area: 804 sq.m.
  • Plot Area: 1529 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
2 950 000 € 4 460 € / sq.m.
  • Area: 661 sq.m.
  • Plot Area: 1297 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 395 000 € 4 540 € / sq.m.
  • Area: 747 sq.m.
  • Plot Area: 1400 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 795 000 € 6 480 € / sq.m.
  • Area: 277 sq.m.
  • Plot Area: 12537 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 500 000 € 10 000 € / sq.m.
  • Area: 350 sq.m.
  • Plot Area: 3500 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 2
For Sale
770 000 € 3 870 € / sq.m.
  • Area: 199 sq.m.
  • Plot Area: 806 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 4
For Sale
820 000 € 2 220 € / sq.m.
  • Area: 370 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 4
  • Rooms: 8
For Sale
3 200 000 € 5 080 € / sq.m.
  • Area: 630 sq.m.
  • Plot Area: 2100 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
850 000 € 2 660 € / sq.m.
  • Area: 320 sq.m.
  • Plot Area: 2000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 2
For Sale
890 000 € 2 780 € / sq.m.
  • Area: 320 sq.m.
  • Plot Area: 620 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
1 575 000 € 3 660 € / sq.m.
  • Area: 430 sq.m.
  • Plot Area: 1390 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Rooms: 6
For Sale
1 650 000 € 3 230 € / sq.m.
  • Area: 511 sq.m.
  • Plot Area: 2314 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 5