Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
395 000 € 3 690 € / sq.m.
  • Area: 107 sq.m.
  • Plot Area: 300 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
428 000 € 3 510 € / sq.m.
  • Area: 122 sq.m.
  • Plot Area: 401 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
251 000 € 2 280 € / sq.m.
  • Area: 110 sq.m.
  • Plot Area: 300 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
495 000 € 3 510 € / sq.m.
  • Area: 141 sq.m.
  • Plot Area: 585 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
296 000 € 2 280 € / sq.m.
  • Area: 130 sq.m.
  • Plot Area: 163 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
299 000 € 1 360 € / sq.m.
  • Area: 220 sq.m.
  • Plot Area: 300 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
285 000 € 19 000 € / sq.m.
  • Area: 15 sq.m.
  • Plot Area: 8 ares
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
7 950 000 € 7 360 € / sq.m.
  • Area: 1080 sq.m.
  • Plot Area: 5108 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 199 000 € 2 740 € / sq.m.
  • Area: 438 sq.m.
  • Plot Area: 1500 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
999 000 € 2 270 € / sq.m.
  • Area: 441 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
1 499 000 € 3 510 € / sq.m.
  • Area: 427 sq.m.
  • Plot Area: 1543 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
540 000 € 1 800 € / sq.m.
  • Area: 300 sq.m.
  • Plot Area: 500 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 3
For Sale
899 900 € 2 650 € / sq.m.

Fabulous villa, Moraira, Comunitat Valenciana, Spain

Moraira, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 340 sq.m.
  • Plot Area: 1000 ares
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 380 000 € 3 520 € / sq.m.
  • Area: 677 sq.m.
  • Plot Area: 1600 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
7 900 000 € 3 090 € / sq.m.
  • Area: 2560 sq.m.
  • Plot Area: 5000 sq.m.
  • Bedrooms: 10
  • Bathrooms: 12
For Sale
7 300 000 € 6 080 € / sq.m.
  • Area: 1200 sq.m.
  • Plot Area: 8000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 7
For Sale
3 950 000 € 5 020 € / sq.m.
  • Area: 787 sq.m.
  • Plot Area: 2750 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 6
For Sale
2 500 000 € 4 710 € / sq.m.
  • Area: 531 sq.m.
  • Plot Area: 2000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 6