Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
1 751 200 € 3 240 € / sq.m.
  • Area: 540 sq.m.
  • Plot Area: 1030 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
2 585 700 € 4 170 € / sq.m.
  • Area: 620 sq.m.
  • Plot Area: 1979 sq.m.
  • Storey: 3
  • Bedrooms: 5
For Sale
934 400 € 2 950 € / sq.m.
  • Area: 317 sq.m.
  • Plot Area: 1250 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
317 300 € 2 270 € / sq.m.
  • Area: 140 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
1 939 200 € 3 260 € / sq.m.
  • Area: 595 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
4 700 000 € 7 730 € / sq.m.
  • Area: 608 sq.m.
  • Plot Area: 3000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
1 880 500 € 6 270 € / sq.m.
  • Area: 300 sq.m.
  • Plot Area: 3000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
For Sale
1 150 600 € 7 190 € / sq.m.
  • Area: 160 sq.m.
  • Plot Area: 900 sq.m.
  • Storey: 2
  • Bedrooms: 2
For Sale
1 469 100 € 6 390 € / sq.m.
  • Area: 230 sq.m.
  • Plot Area: 1800 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
528 900 € 3 060 € / sq.m.
  • Area: 173 sq.m.
  • Plot Area: 387 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
1 826 900 € 5 220 € / sq.m.
  • Area: 350 sq.m.
  • Plot Area: 1000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
1 354 500 € 2 680 € / sq.m.

Gorgeous villa, Alicante, Comunitat Valenciana, Spain

Alicante, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 506 sq.m.
  • Plot Area: 103700 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
1 410 400 € 3 530 € / sq.m.
  • Area: 400 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
1 516 100 € 4 330 € / sq.m.
  • Area: 350 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
1 704 200 € 3 810 € / sq.m.
  • Area: 447 sq.m.
  • Plot Area: 1050 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
2 115 500 € 4 210 € / sq.m.
  • Area: 502 sq.m.
  • Plot Area: 4500 sq.m.
  • Bedrooms: 7
For Sale
1 038 400 € 3 500 € / sq.m.
  • Area: 297 sq.m.
  • Plot Area: 1000 sq.m.
  • Bedrooms: 4