Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
8 900 000 € 4 940 € / sq.m.
  • Area: 1800 sq.m.
  • Plot Area: 5900 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 9
For Sale
6 500 000 € 6 220 € / sq.m.
  • Area: 1045 sq.m.
  • Plot Area: 3300 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 6
For Sale
2 400 000 € 5 050 € / sq.m.
  • Area: 475 sq.m.
  • Plot Area: 753 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
5 950 000 € 7 350 € / sq.m.
  • Area: 810 sq.m.
  • Plot Area: 5755 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 6
For Sale
6 000 000 € 12 990 € / sq.m.
  • Area: 462 sq.m.
  • Plot Area: 2281 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 8
For Sale
2 650 000 € 4 420 € / sq.m.
  • Area: 600 sq.m.
  • Plot Area: 13000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 7
For Sale
255 000 € 2 660 € / sq.m.
  • Area: 96 sq.m.
  • Storey: 3
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
1 950 000 € 2 750 € / sq.m.

Gorgeous villa, Altea, Comunitat Valenciana, Spain

Altea, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 710 sq.m.
  • Plot Area: 1000 ares
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
692 000 € 2 770 € / sq.m.
  • Area: 250 sq.m.
  • Plot Area: 1100 ares
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
98 000 € 920 € / sq.m.
  • Area: 107 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 2
  • Rooms: 3
For Sale
266 000 € 2 490 € / sq.m.
  • Area: 107 sq.m.
  • Storey: 4
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
95 000 € 1 080 € / sq.m.
  • Area: 88 sq.m.
  • Storey: 4
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 2
For Sale
55 000 € 730 € / sq.m.
  • Area: 75 sq.m.
  • Storey: 4
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 1
For Sale
1 887 800 € 4 710 € / sq.m.
  • Area: 401 sq.m.
  • Plot Area: 1587 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
9 203 200 € 9 190 € / sq.m.
  • Area: 1001 sq.m.
  • Plot Area: 4524 sq.m.
  • Bedrooms: 8
For Sale
3 893 700 € 4 110 € / sq.m.
  • Area: 948 sq.m.
  • Plot Area: 1903 sq.m.
  • Bedrooms: 5