Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
385 000 € 1 900 € / sq.m.
  • Area: 203 sq.m.
  • Plot Area: 370 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
375 000 € 3 570 € / sq.m.
  • Area: 105 sq.m.
  • Plot Area: 426 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
495 000 € 3 510 € / sq.m.
  • Area: 141 sq.m.
  • Plot Area: 585 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
296 000 € 2 280 € / sq.m.
  • Area: 130 sq.m.
  • Plot Area: 163 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
299 000 € 1 360 € / sq.m.
  • Area: 220 sq.m.
  • Plot Area: 300 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
208 500 € 1 860 € / sq.m.
  • Area: 112 sq.m.
  • Plot Area: 170 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
2 500 000 € 9 800 € / sq.m.
  • Area: 255 sq.m.
  • Plot Area: 1800000 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 199 000 € 2 740 € / sq.m.
  • Area: 438 sq.m.
  • Plot Area: 1500 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
999 000 € 2 270 € / sq.m.
  • Area: 441 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
1 499 000 € 3 510 € / sq.m.
  • Area: 427 sq.m.
  • Plot Area: 1543 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
990 000 € 4 130 € / sq.m.
  • Area: 240 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
690 000 € 3 450 € / sq.m.
  • Area: 200 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 3
For Sale
899 900 € 2 650 € / sq.m.

Fabulous villa, Moraira, Comunitat Valenciana, Spain

Moraira, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 340 sq.m.
  • Plot Area: 1000 ares
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
998 000 € 2 630 € / sq.m.
  • Area: 380 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
2 300 000 € 3 230 € / sq.m.
  • Area: 711 sq.m.
  • Plot Area: 1735 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 495 000 € 3 720 € / sq.m.
  • Area: 402 sq.m.
  • Plot Area: 1579 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
5 450 000 € 3 920 € / sq.m.
  • Area: 1390 sq.m.
  • Plot Area: 4975 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 899 000 € 4 560 € / sq.m.
  • Area: 416 sq.m.
  • Plot Area: 1377 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4