Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
950 000 € 2 380 € / sq.m.
  • Area: 400 sq.m.
  • Plot Area: 1046 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
7 500 000 € 8 720 € / sq.m.
  • Area: 860 sq.m.
  • Plot Area: 1676 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 7
For Sale
1 395 000 € 3 890 € / sq.m.
  • Area: 359 sq.m.
  • Plot Area: 1100 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 500 000 € 4 450 € / sq.m.
  • Area: 562 sq.m.
  • Plot Area: 1413 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 590 000 € 7 180 € / sq.m.
  • Area: 500 sq.m.
  • Plot Area: 1539 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
990 000 € 3 050 € / sq.m.
  • Area: 325 sq.m.
  • Plot Area: 730 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
990 000 € 2 540 € / sq.m.
  • Area: 390 sq.m.
  • Plot Area: 650 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
4 500 000 € 4 570 € / sq.m.
  • Area: 985 sq.m.
  • Plot Area: 5890 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 6
For Sale
1 350 000 € 5 870 € / sq.m.
  • Area: 230 sq.m.
  • Plot Area: 500 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 3
For Sale
8 950 000 € 6 880 € / sq.m.
  • Area: 1300 sq.m.
  • Plot Area: 6790 sq.m.
  • Bedrooms: 11
  • Bathrooms: 9
For Sale
980 000 € 3 270 € / sq.m.
  • Area: 300 sq.m.
  • Plot Area: 2500 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
2 250 000 € 2 470 € / sq.m.
  • Area: 910 sq.m.
  • Plot Area: 2000 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 6
For Sale
6 500 000 € 7 390 € / sq.m.
  • Area: 880 sq.m.
  • Plot Area: 1062 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
11 500 000 € 5 000 € / sq.m.
  • Area: 2300 sq.m.
  • Plot Area: 1300 sq.m.
  • Bedrooms: 9
  • Bathrooms: 13
For Sale
4 500 000 € 7 500 € / sq.m.
  • Area: 600 sq.m.
  • Plot Area: 1680 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
98 000 € 920 € / sq.m.
  • Area: 107 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 2
  • Rooms: 3
For Sale
692 000 € 2 770 € / sq.m.
  • Area: 250 sq.m.
  • Plot Area: 1100 ares
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
1 950 000 € 2 750 € / sq.m.

Gorgeous villa, Altea, Comunitat Valenciana, Spain

Altea, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 710 sq.m.
  • Plot Area: 1000 ares
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
138 000 € 1 130 € / sq.m.
  • Area: 122 sq.m.
  • Storey: 7
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2