Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
2 377 500 € 9 290 € / sq.m.
  • Area: 256 sq.m.
  • Plot Area: 1462 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
2 212 300 € 4 630 € / sq.m.
  • Area: 478 sq.m.
  • Plot Area: 1295 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
3 421 700 € 6 440 € / sq.m.
  • Area: 531 sq.m.
  • Plot Area: 1540 sq.m.
  • Storeys count: 2
  • Bedrooms: 5
For Sale
1 646 000 € 6 190 € / sq.m.
  • Area: 266 sq.m.
  • Plot Area: 1067 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
1 297 900 € 3 240 € / sq.m.
  • Area: 400 sq.m.
  • Plot Area: 1300 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
671 400 € 2 000 € / sq.m.
  • Area: 335 sq.m.
  • Plot Area: 1081 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
2 595 800 € 2 880 € / sq.m.
  • Area: 900 sq.m.
  • Plot Area: 3547 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
1 056 000 € 4 330 € / sq.m.
  • Area: 244 sq.m.
  • Plot Area: 638 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
329 200 € 2 530 € / sq.m.

Beautiful villa, Alicante, Comunitat Valenciana, Spain

Alicante, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 130 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
1 415 900 € 6 910 € / sq.m.
  • Area: 205 sq.m.
  • Plot Area: 1111 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
371 700 € 2 190 € / sq.m.
  • Area: 170 sq.m.
  • Plot Area: 575 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
318 600 €

Villa, Alicante, Comunitat Valenciana, Spain

Alicante, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Plot Area: 872 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
1 764 000 € 4 300 € / sq.m.
  • Area: 410 sq.m.
  • Plot Area: 2000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
884 900 € 2 300 € / sq.m.
  • Area: 384 sq.m.
  • Plot Area: 4000 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
1 764 000 € 4 850 € / sq.m.
  • Area: 364 sq.m.
  • Plot Area: 1500 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
1 002 900 € 2 180 € / sq.m.
  • Area: 460 sq.m.
  • Plot Area: 1360 sq.m.
  • Bedrooms: 5