Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
285 000 € 19 000 € / sq.m.
  • Area: 15 sq.m.
  • Plot Area: 8 ares
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
7 950 000 € 7 360 € / sq.m.
  • Area: 1080 sq.m.
  • Plot Area: 5108 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
690 000 € 3 450 € / sq.m.
  • Area: 200 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 3
For Sale
899 900 € 2 650 € / sq.m.

Fabulous villa, Moraira, Comunitat Valenciana, Spain

Moraira, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 340 sq.m.
  • Plot Area: 1000 ares
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
157 000 € 1 050 € / sq.m.
  • Area: 150 sq.m.
  • Plot Area: 250 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
998 000 € 2 630 € / sq.m.
  • Area: 380 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
2 300 000 € 3 230 € / sq.m.
  • Area: 711 sq.m.
  • Plot Area: 1735 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 495 000 € 3 720 € / sq.m.
  • Area: 402 sq.m.
  • Plot Area: 1579 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
5 450 000 € 3 920 € / sq.m.
  • Area: 1390 sq.m.
  • Plot Area: 4975 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 899 000 € 4 560 € / sq.m.
  • Area: 416 sq.m.
  • Plot Area: 1377 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
700 000 € 2 800 € / sq.m.
  • Area: 250 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
  • Rooms: 4
For Sale
11 000 000 € 13 750 € / sq.m.
  • Area: 800 sq.m.
  • Plot Area: 2900 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 6
For Sale
139 000 € 1 850 € / sq.m.
  • Area: 75 sq.m.
  • Plot Area: 25 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 2
For Sale
144 900 € 2 230 € / sq.m.
  • Area: 65 sq.m.
  • Plot Area: 106 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 2