Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
1 250 000 € 3 380 € / sq.m.
  • Area: 370 sq.m.
  • Plot Area: 750 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
1 350 000 € 3 860 € / sq.m.
  • Area: 350 sq.m.
  • Plot Area: 700 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
750 000 € 3 750 € / sq.m.
  • Area: 200 sq.m.
  • Plot Area: 989 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 3
For Sale
789 000 € 2 870 € / sq.m.
  • Area: 275 sq.m.
  • Plot Area: 1178 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 3
For Sale
699 000 € 2 090 € / sq.m.
  • Area: 335 sq.m.
  • Plot Area: 858 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 400 000 € 5 180 € / sq.m.
  • Area: 463 sq.m.
  • Plot Area: 1957 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
175 000 € 970 € / sq.m.
  • Area: 180 sq.m.
  • Plot Area: 5000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 2
For Sale
650 000 € 1 370 € / sq.m.
  • Area: 474 sq.m.
  • Plot Area: 2900 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 4
For Sale
582 000 € 1 150 € / sq.m.
  • Area: 504 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
  • Rooms: 5
For Sale
1 300 000 € 3 620 € / sq.m.
  • Area: 359 sq.m.
  • Plot Area: 1716 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 3
For Sale
270 000 € 840 € / sq.m.

Fabulous house, Alicante, Comunitat Valenciana, Spain

Alicante, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 320 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 7
  • Rooms: 7
For Sale
85 000 € 1 210 € / sq.m.
  • Area: 70 sq.m.
  • Plot Area: 70 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 1
For Sale
123 000 € 1 370 € / sq.m.
  • Area: 90 sq.m.
  • Plot Area: 60 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
105 000 € 1 180 € / sq.m.
  • Area: 89 sq.m.
  • Plot Area: 110 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
2 625 000 € 4 950 € / sq.m.
  • Area: 530 sq.m.
  • Plot Area: 1250 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
5 000 000 € 7 140 € / sq.m.
  • Area: 700 sq.m.
  • Plot Area: 4000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 5
For Sale
4 000 000 € 8 000 € / sq.m.
  • Area: 500 sq.m.
  • Plot Area: 1700 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 3
For Sale
3 500 000 € 7 450 € / sq.m.
  • Area: 470 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
  • Rooms: 6