Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
1 260 000 € 4 790 € / sq.m.
  • Area: 263 sq.m.
  • Plot Area: 836 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 2
For Sale
850 000 € 2 130 € / sq.m.
  • Area: 399 sq.m.
  • Plot Area: 1506 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 200 000 € 4 460 € / sq.m.
  • Area: 717 sq.m.
  • Plot Area: 4783 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 4
For Sale
699 000 € 2 090 € / sq.m.
  • Area: 335 sq.m.
  • Plot Area: 858 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 400 000 € 5 180 € / sq.m.
  • Area: 463 sq.m.
  • Plot Area: 1957 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 500 000 € 3 880 € / sq.m.

Gorgeous castle, Sant Cugat del Valles, Catalunya, Spain

Sant Cugat del Valles, Catalunya, Spain Details
  • Area: 903 sq.m.
  • Plot Area: 30000 sq.m.
  • Bedrooms: 14
  • Bathrooms: 5
For Sale
3 300 000 € 4 130 € / sq.m.
  • Area: 800 sq.m.
  • Plot Area: 1200 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 150 000 € 2 420 € / sq.m.
  • Area: 475 sq.m.
  • Plot Area: 1538 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 4
For Sale
950 000 € 3 300 € / sq.m.
  • Area: 288 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 3
  • Rooms: 6
For Sale
880 000 € 1 970 € / sq.m.
  • Area: 446 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
  • Rooms: 5
For Sale
524 000 € 1 590 € / sq.m.
  • Area: 330 sq.m.
  • Plot Area: 193 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 3
For Sale
88 900 € 1 330 € / sq.m.
  • Area: 67 sq.m.
  • Plot Area: 30 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 1
For Sale
105 000 € 1 810 € / sq.m.
  • Area: 58 sq.m.
  • Plot Area: 50 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 1
For Sale
85 000 € 1 210 € / sq.m.
  • Area: 70 sq.m.
  • Plot Area: 70 sq.m.
  • Bedrooms: 2
  • Bathrooms: 1
For Sale
123 000 € 1 370 € / sq.m.
  • Area: 90 sq.m.
  • Plot Area: 60 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
105 000 € 1 180 € / sq.m.
  • Area: 89 sq.m.
  • Plot Area: 110 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 2
For Sale
2 625 000 € 4 950 € / sq.m.
  • Area: 530 sq.m.
  • Plot Area: 1250 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
3 850 000 € 6 010 € / sq.m.
  • Area: 641 sq.m.
  • Plot Area: 1735 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 7