Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
452 500 € 2 090 € / sq.m.
  • Area: 217 sq.m.
  • Plot Area: 370 sq.m.
  • Bedrooms: 6
For Sale
570 000 € 3 560 € / sq.m.
  • Area: 160 sq.m.
  • Plot Area: 425 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
6 434 800 € 5 460 € / sq.m.
  • Area: 1178 sq.m.
  • Plot Area: 2470 sq.m.
  • Bedrooms: 7
For Sale
446 600 € 2 230 € / sq.m.
  • Area: 200 sq.m.
  • Plot Area: 300 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
1 616 000 € 5 150 € / sq.m.
  • Area: 314 sq.m.
  • Plot Area: 949 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
622 900 € 2 600 € / sq.m.
  • Area: 240 sq.m.
  • Plot Area: 1050 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
4 113 500 € 7 220 € / sq.m.
  • Area: 570 sq.m.
  • Plot Area: 975 sq.m.
  • Storey: 3
  • Bedrooms: 6
For Sale
617 000 € 2 360 € / sq.m.
  • Area: 262 sq.m.
  • Plot Area: 820 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
528 900 € 2 640 € / sq.m.
  • Area: 200 sq.m.
  • Plot Area: 900 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
1 354 500 € 2 680 € / sq.m.

Gorgeous villa, Alicante, Comunitat Valenciana, Spain

Alicante, Comunitat Valenciana, Spain Details
  • Area: 506 sq.m.
  • Plot Area: 103700 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
1 998 000 € 2 880 € / sq.m.
  • Area: 694 sq.m.
  • Plot Area: 2194 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
975 500 € 4 060 € / sq.m.
  • Area: 240 sq.m.
  • Plot Area: 850 sq.m.
  • Bedrooms: 4
For Sale
363 200 € 1 490 € / sq.m.
  • Area: 243 sq.m.
  • Plot Area: 884 sq.m.
  • Bedrooms: 3
For Sale
1 880 500 € 4 370 € / sq.m.
  • Area: 430 sq.m.
  • Plot Area: 850 sq.m.
  • Bedrooms: 5
For Sale
1 398 600 € 3 330 € / sq.m.
  • Area: 420 sq.m.
  • Plot Area: 1150 sq.m.
  • Bedrooms: 6
For Sale
2 350 600 € 5 530 € / sq.m.
  • Area: 425 sq.m.
  • Plot Area: 1500 sq.m.
  • Bedrooms: 5