Compare properties

Real Estate in Spain

Found 28986 listings:
For Sale
695 000 € 4 960 € / sq.m.
  • Area: 140 sq.m.
  • Plot Area: 1000 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 400 000 € 3 870 € / sq.m.
  • Area: 620 sq.m.
  • Plot Area: 2009 sq.m.
  • Bedrooms: 4
  • Bathrooms: 5
For Sale
2 900 000 € 2 900 € / sq.m.
  • Area: 1000 sq.m.
  • Plot Area: 290000 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 1
For Sale
6 450 000 € 2 150 € / sq.m.
  • Area: 3000 sq.m.
  • Plot Area: 1232480 sq.m.
  • Bedrooms: 16
  • Bathrooms: 11
For Sale
599 000 € 1 200 € / sq.m.
  • Area: 500 sq.m.
  • Plot Area: 21000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 6
For Sale
2 650 000 € 3 790 € / sq.m.
  • Area: 700 sq.m.
  • Plot Area: 7000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
2 700 000 € 3 000 € / sq.m.
  • Area: 900 sq.m.
  • Plot Area: 31000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
3 500 000 € 4 530 € / sq.m.
  • Area: 772 sq.m.
  • Plot Area: 256114 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
1 495 000 € 2 490 € / sq.m.
  • Area: 600 sq.m.
  • Plot Area: 49000 sq.m.
  • Bedrooms: 8
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 200 000 € 530 € / sq.m.
  • Area: 6000 sq.m.
  • Plot Area: 190000 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 2
For Sale
1 600 000 € 2 280 € / sq.m.
  • Area: 703 sq.m.
  • Plot Area: 4000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 4
For Sale
3 200 000 € 2 400 € / sq.m.
  • Area: 1335 sq.m.
  • Plot Area: 6253 sq.m.
  • Bedrooms: 8
  • Bathrooms: 6
For Sale
2 650 000 € 2 700 € / sq.m.
  • Area: 980 sq.m.
  • Plot Area: 16310 sq.m.
  • Bedrooms: 6
  • Bathrooms: 4
For Sale
2 100 000 € 4 200 € / sq.m.
  • Area: 500 sq.m.
  • Plot Area: 7549 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 3
For Sale
500 000 € 2 500 € / sq.m.
  • Area: 200 sq.m.
  • Plot Area: 800 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
2 400 000 € 3 780 € / sq.m.

Gorgeous house, Santa Cruz de la Palma, Canary Islands, Spain

Santa Cruz de la Palma, Canary Islands, Spain Details
  • Area: 635 sq.m.
  • Plot Area: 15000 sq.m.
  • Bedrooms: 7
  • Bathrooms: 6
For Sale
3 750 000 € 5 000 € / sq.m.

Santa Cruz de la Palma, Canary Islands, Spain Details
  • Area: 750 sq.m.
  • Plot Area: 100000 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
3 600 000 € 4 250 € / sq.m.

Santa Cruz de la Palma, Canary Islands, Spain Details
  • Area: 847 sq.m.
  • Plot Area: 44700 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 5
For Sale
2 500 000 € 10 250 € / sq.m.
  • Area: 244 sq.m.
  • Plot Area: 124085 sq.m.
  • Bedrooms: 3
  • Bathrooms: 3
For Sale
3 950 000 € 3 110 € / sq.m.

Santa Cruz de la Palma, Canary Islands, Spain Details
  • Area: 1270 sq.m.
  • Plot Area: 15600 sq.m.
  • Bedrooms: 5
  • Bathrooms: 6